I Edycja - Przemek Wieczorek

Podczas I edycji Charytatywnego Balu Czerwonej Róży zebrano 55 tysięcy złotych. Cała kwota została przekazana Przemkowi Wieczorkowi z Aleksandrowa Łódzkiego, który utracił obydwie ręce w wypadku. Mimo tragedii starał się żyć jak inni młodzi ludzie: studiował pedagogikę specjalną, pisał artykuły do gazetki wydawanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy i marzył o założeniu własnej firmy.

Przedmioty licytowane podczas Balu osiągały wysokie ceny. Najdroższy okazał się obraz autorstwa Kariny Sławińskiej "Ptaki” (5 tys. złotych). Koszulka z autografem Ebiego Smolarka wylicytowana została za 3,5 tysiąca złotych. Kolejnym cennym dla licytujących przedmiotem była autobiografia Lecha Wałęsy "Droga do prawdy" z własnoręcznym podpisem noblisty (2,8 tys. złotych).

Pozyskane pieniądze zostały przeznaczone na zakup dwóch protez funkcyjnych kończyn górnych, które pozwoliły Przemkowi na znacznie lepsze funkcjonowanie. Proteza prawej ręki jest wyposażona w dłoń mioelektryczną, sterowaną za pomocą mięśni obręczy barkowej. Dzięki temu Przemek może swobodnie chwytać, zamykać dłoń i zginać łokieć.