II Edycja - Michał Cebula

Podczas II edycji balu Charytatywnego Czerwonej Róży zebrano 60 tysięcy złotych. Tym razem cała kwota trafiła do niepełnosprawnego Michała Cebuli ze Zgierza. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Chłopak w lipcu 2006 roku wypadł z balkonu na pierwszym piętrze. Oparł się o barierkę i przykręconą do niej suszarkę, metal nie wytrzymał jego ciężaru, a chłopak runął na ziemię. Przez rok od czasu wypadku Michała trwała walka o jego życie. Zgierzanin ma porażenie kończyn, nie może mówić i jest częściowo sparaliżowany. Od trzech lat sparaliżowanym Michałem sama opiekuje się jego mama.

Bal tradycyjnie odbył się w zajeździe Boryna w Aleksandrowie Łódzkim. Gościło na nim blisko 250 osób, również Michał z mamą. Tak jak rok wcześniej, odbywały się aukcje przedmiotów pozyskanych przez organizatorkę i pomysłodawczynię balu poseł Agnieszkę Hanajczyk.

Najwyższą kwotę wylicytowano za dwa przedmioty: obraz Eugeniusza Tukana -Wolskiego "Żaglowiec niebieski" – 5 tysięcy złotych, który ofiarowała Galeria Opus oraz za 4. tom z kolekcji "The Royal Edition Leonard Bernstein, New York Philharmonic" (25 płyt muzyki klasycznej – 5 tys. zł), którego ofiarodawca pragnął pozostać anonimowy. Ujawnić się nie chciała również osoba, która przekazała kwotę 5.500 zł dla Michała poza licytacją.