IV Edycja - kompleksowe wsparcie

IV edycja charytatywnego Bala Czerwonej Róży okazała się jak dotąd największym sukcesem. Zebrano ponad 80 tysięcy złotych na kompleksowe wsparcie rehabilitacji dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych intelektualnie, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną reprezentującą interesy osób upośledzonych umysłowo i ich rodzin, a jego cele to działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzeniu ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym. Obejmuje opieką dzieci, młodzież, osoby dorosłe gmin województwa łódzkiego. Łącznie ponad 500 osób.

Bal rozpoczął się od zaprezentowania krótkiego filmu przedstawiającego codzienność podopiecznych stowarzyszenia. Następnie tradycyjnie przystąpiono do licytacji przedmiotów. W trakcie Balu zlicytowano srebrne spinki ofiarowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za 1,5 tys. zł, srebrną broszkę z naturalnym bursztynem podarowaną przez Premiera Donalda Tuska za 1 tys. zł, grafikę Stadionu Narodowego podarowaną przez minister Joannę Muchę z osobistą dedykacją za 3 tys. zł, Mapę Europy wydaną z okazji prezydencji Polski w UE, ofiarowaną przez Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina za 3 tys. zł, dwa obrazy Eugeniusza Tukana-Wolskiego za 2,5 tys. zł oraz za 2,7 tys. zł. Poza tym na aukcję trafiła kolorowa, ceramiczna maska, która była nagrodą za udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”. Zlicytowano ją za kwotę 5 tys. zł. Ze względu na dużą liczbę przedmiotów, część z nich można było nabyć bezpośredni z ekspozycji lub biorąc udział w loterii, a także przez kilka następnych dni po Balu.

Cała kwota zebrana na Balu przekazana została Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu.