VI Edycja - Wyposażenie pracowni kardiotokografii (KTG)

VI edycja Balu Czerwonej Róży przerosła nasze największe oczekiwania. Zebraliśmy ponad 125 tys. złotych! Kwota została przeznaczona na kompleksowe wyposażenie pracowni kardiotokografii na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Otwarcie pracowni miało miejsce 15 września 2014 roku.

Wyremontowana i kompleksowo wyposażona w nowoczesny sprzęt pracownia umożliwia wykrycie stanów zagrożenia płodu już we wczesnej fazie jego rozwoju. Z pracowni mogą korzystać nie tylko pacjentki szpitala, ale także wszystkich kobiet chcące przeprowadzić badanie KTG. Tegoroczny Bal Czerwonej Róży miał miejsce w Białym Pałacu w Niesięcinie. Pośród 250 gości znaleźli się między innymi wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, posłanka i była siatkarka Małgorzata Niemczyk oraz burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński.

Jednym z ciekawszych licytowanych na Balu przedmiotów była filiżanka podarowana przez Premiera Donalda Tuska. Piękna, ręcznie malowana i pozłacana 24 karatowym złotem, z orłem i grafiką Kancelarii została sprzedana za 5 tysięcy złotych. Poruszenie wzbudził plaster dębu mający… 22 miliony lat! Szczęśliwy nabywca zapłacił za niego 8 tys. złotych. Wśród przedmiotów znalazły się również dary od sportowców, np.: koszulka i buty drużyny Bayern Monachium należąca do Roberta Lewandowskiego, koszulka z autografem mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki, a piłkarze reprezentacji Polski podarowali podpisaną przez siebie biografię Włodzimierza Smolarka

Tak duża kwota, którą udało się zebrać na tegorocznej edycji Balu Czerwonej Róży to największy dotychczasowy sukces. Jest także znakiem, że ludzi dobrej woli jest co raz więcej i bardzo chętnie pomagają. Z roku na rok zbieramy co raz większe kwoty. To pokazuje, że Bal Czerwonej Róży to wspaniały i wartościowy projekt, niosący realną pomoc.