VII Edycja - Dla Przemka, Moniki, Alana i Dawida

Ilość osób, którym udało się pomóc do tej pory, hojność darczyńców, szczodre serca licytujących i niesamowita determinacja osób zaangażowanych w inicjatywę, mobilizowały do zorganizowania kolejnej edycji wydarzenia. W 2016 roku postanowiono pomóc szóstce dzieci. Niestety, aby wyliczyć liczbę chorób, z którymi się zmagają brakuje palców jednej, a nawet obu dłoni.

Przemek z Głowna cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, spastyczność czterokończynową, epilepsję, wodogłowie pokrwotoczne. Ma założoną zastawkę komorowo – otrzewnową. Nie chodzi. W rozwoju psychicznym zatrzymał się na etapie 1,5 rocznego dziecka. Patryk ze Zgierza funkcjonuje z wrodzoną wadą serca. Zmaga się z idiomatycznym nadciśnieniem płucnym, zespołem chorej zatoki, częstoskurczem, napadowym migotaniem przedsionków. Potrzebuje przeszczepu płuco-serca. Alan z Pabianic choruje na szerokozakrętowość płatów czołowych i epilepsję, Ma wadę serca. Poruszanie umożliwia mu wózek inwalidzki. Monika z Konstantynowa Łódzkiego jest upośledzona w stopniu znacznym. Cierpi na porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym i epilepsję. Bartek z Poddębic ma torbiel pajęczynówki nad prawą półkulą móżdżku, co powoduje obniżenie napięcia mięśniowego. Posiada również cechy nieharmonijnego rozwoju poznawczego i ruchowego z nadpobudliwością oraz deficytem uwagi z trudnościami w zapamiętywaniu. Dawid z Aleksandrowa Łódzkiego zmaga się z Syringomielią, gdzie jamy wypełnione wewnątrz płynem mózgowo-rdzeniowym na całej długości rdzenia kręgowego wywołują ucisk na ściany rdzenia, nerwy i sploty nerwowe. Ma niedowład rączek oraz problemy z oddychaniem i przełykaniem.

Tak wiele trudnych historii jeszcze bardziej mobilizowało do pozyskania oryginalnych przedmiotów, które zainteresują uczestników Balu. I tak też się stało. Oryginalne przedmioty przekazywane przez polityków oraz ambasady, Puchar Mistrzostw Świata w Karate Fudokan w kumite drużynowym wywalczony przez Marię Deptę, Annę Lewandowską, Małgorzatę Zabrocką i Justynę Marciniak, koszulki oraz piłki z autografami znanych sportowców, piękne obrazy, książki – to wszystko przypadło do gustu gościom Balu, którzy chętnie uczestniczyli w licytacjach. Za 16 tysięcy złotych sprzedane zostały rękawice Damiana Stasiaka, w których wygrał walkę na gali UFC w Zagrzebiu.

Łącznie, podczas VIII edycji Balu Czerwonej Róży zebrano 170 tysięcy złotych. Suma ta pozwoliła, aby hojnie obdarować wszystkich jego beneficjentów.