IX edycja Balu Czerwonej Róży

Drodzy przyjaciele!

22 kwietnia 2017r. odbyłą się IX edycja Balu Czerwonej Róży. Tegoroczna edycja wydarzenia zadedykowana została dziewięciu małym Bohaterom.

Kamilkowi Pawlakowi chorującemu na Bainbridge-Ropes Syndrome. Kamilek ma 5 lat, nie siedzi, nie mówi. Zdiagnozowany został w 2016 roku, potrzebuje codziennej rehabilitacji. Mieszka w Aleksandrowie Łódzkim. Wiktorii Ochal, jedenastolatce chorującej na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę, potrzebna jest rehabilitacja. Mieszka w Konstantynowie Łódzkim. Alankowi Dolewka, dziesięcioletniemu chłopcu chorującemu na epilepsję i autyzm. Mieszka w Pabianicach.

Piotrusiowi (11 lat) i Majce (4 lata) Przespolewskim. Piotruś jest dzieckiem autystycznym, Majeczka ma zaburzenia rozwoju. Dzieci wymagają ciągłej rehabilitacji. Mieszkają w Zgierzu. Jagience Hursztyn, sześcioletniej dziewczynce chorującej na wrodzoną łamliwość/kruchość kości. Ma ogromne problemy z oddychaniem. Konieczna jest operacja kręgosłupa. Mieszka w Łodzi. Hubertowi Krakowiakowi (10 lat), chłopiec cierpi na astmę atopową, insulino odporność, ma uszkodzone komórki wątroby, urodził się z obustronnym brakiem palców u stóp. Wymaga leczenia i rehabilitacji. Mieszka w Głownie. Zuzi (8 lat) i Mateuszkowi (6,5 roku) Kurkom. Dzieci chorują na witeoretinopatię wysiękową oczu, która nie leczona prowadzi do utraty wzroku. Poza tym Zuzia choruje na encefalopatię i zwapnienia w mózgu, a Mateuszek na zmiany leukodystroficzne w mózgu i padaczkę. Oboje potrzebują leczenia i rehabilitacji. Mieszkają w Aleksandrowie Łódzkim.